Petra Ležáková

Své 11leté zkušenosti s podnikáním a osobní rozvojem předávám dál prostřednictvím objektivní zpětné vazby.
Někdy je pro nás těžké si udržet nadhled, mnohdy máme řešení přímo před očima, ale přes vlastní emoce či přesvědčení jej nevidíme či nějakou dobu vidět nechceme.

Podnikáte již řadu let a to co Vám vždycky fungovalo, již nefunguje a nebo teprve začínáte a nevíte jestli jsou Vaše kroky správné. Napsali jste eBook a nevíte, jestli bude pro Vašeho zákazníka přitažlivý
nebo máte web a nepřináší Vám užitek tak jak jsme si mysleli?
Nejen toto jsou oblasti, se kterými Vám ráda pomohu. 

Zpětná vazba je důležitá pro Váš další rozvoj, bez ní člověk přešlapuje na místě a může se jen domnívat či zkoušet různé varianty. Přestaňte ztrácet čas hledáním! Společně cestu vždy najdeme.

Z vesnické holky podnikatelkou

Již od útlého dětství jsem měla svou hlavu. Muselo být po mém, když se mi něco nelíbilo, držela jsem to v sobě, neuměla jsem říci názor nahlas, ale vzala jsem si z toho ponaučení a dělala věci jinak. Jak?  Tak jak se mi líbilo. Vymyslela jsem si svou cestu, jak to prostě půjde. Po svém samozřejmě.

Naopak, když mám z něčeho radost, ví to celý svět, probudí se ve mně to malé dítě, které se raduje z maličkostí. Ale nebylo tomu tak vždycky. Musela jsem se to naučit, protože okolí mě neustále sledovalo a zrazovalo od mých snů a nastavovalo něčí limity. Tak jsem neustále začínala od znova. 

S rodiči a dvěma sourozenci jsem vyrůstala v malé vesničce nedaleko Holešova. Jak už to na vesnici bývá, nesmí se vystupovat z řady, jinak to máte na talíři, lidé o Vás mluví a skloňují Vaše jméno ve Všech pádech. Rodiče, byť sami neměli vysoké vzdělání a neměli ani velké příjmy, se snažili, abychom s bratrem a sestrou měli hezké dětství a vedli nás k sebevzdělávání a samostatnosti. Neměli žádné příručky či návody, jednali pocitově, dle vlastního úsudku a to jsem se od nich naučila. Tím jsem však postupně začala vybočovat z řady. Vždyť přeci není normální, aby mladá holka, ještě ani neodmaturovala a už rozjížděla vlastní podnikání, tenkrát u společnosti AVON. Dle mého je, nač čekat?

Raději jsem se, ve svých 21letech, odstěhovala do města. To mi, alespoň trochu, poskytlo anonymitu a možnost začít znovu a bez jakýchkoliv předsudků. A ejhle, šlo to.

Najednou jsem se u AVONu, se svým týmem Avonladies, který jsem si vybudovala, stala nejlepším rozvojovým koordinátorem na celé Moravě. Získala jsem důležitá ocenění v kategoriích Největší obrat prvních objednávek, Celkový obrat a Nárust aktivity celého týmu. Díky těmto skvělým výsledkům jsem po půlroce spolupráce na této pozici povýšila a začala pracovat jako Supervizor (tvořila jsem si svůj tým nejen Avonladies, ale i Koordinátorů) a vytvořila jsem první AVONcentrum pro veřejnost v Holešově. Tato práce mi hodně dala. Naučila jsem se práci s týmem (nejen jak ho vybudovat, motivovat, komunikovat s ním), také spoustu prodejních technik a užitečných rad při péči o tělo, pleť i líčení. Mám za sebou nespočet prezentačních akcí a kontaktů se zákazníkem.

A zase začátek

Jenže to nějak přestalo být ono. Nikdo mě neshazoval, nemusela jsem znovu startovat a mně to začalo chybět. Vždyť jít ve vyjetých kolejích není pro mě! Začala jsem tedy spolupracovat s Makléřskou společností Quatro na pozicích poradce pro finanční plánování, úvěrový specialista a manažer obchodní skupiny. Tuto práci jsem vykonávala dlouhých 7 let. Byla to úžasná zkušenost a měla jsem skvělého učitele. Naučila jsem se jak správně kontaktovat klienta, jak s ním jednat, jak vytvořit analýzu jeho pojistných produktů, jak mu ji odprezentovat tak, aby všemu co nejvíce rozuměl. Rozšířila jsem si obzory nejen v oblasti pojišťovnictví, ale také v oblasti úvěrů, hypoték, investic a spoření.  

Práce finančního poradce pro mě nebyla jen o zprostředkování produktů, ale o kompletním klientském servisu (od administrativního zajištění přes hlášení veškerých událostí, změn a hledání řešení vždy na aktuální situaci).  Práce pro MSQ mi umožnila realizovat se i v manažerské činnosti, kdy jsem vedla tým poradců, školila je a konzultovala s nimi. Odměnou mi bylo ocenění dva roky po sobě na 3. místě v interní soutěži Manažer roku. V Holešově jsem vybudovala kancelář pro sebe i své spolupracovníky, zaučila asistentku a to jen proto, aby servis klientům fungoval na maximum.

Všichni všechno uměli, vše fungovalo jak mělo a co dál?

Mým manželem a mužem mého života je Rostislav Ležák. Byl mi oporou ve všech mých začátcích, spoustu projektů jsme rozjížděli společně, stál za mnou i v období kdy se nedařilo. Naučila jsem ho všem mým postupům a strategiím. Proto se nebylo čemu divit, když jsem mu celou svou pozici u M. S. Quatro včetně týmu, klientely, kanceláře i asistentky jednoho dne předala. Ze dne na den.

 A já??? Rozhodla jsem se pro nejdůležitější část svého dosavadního života. Bylo to společné rozhodnutí a mohu říci, že snad nejkrásnější, které jsme kdy udělali. Dne 10. 2. 2012 jsem se ve svých 26letech stala poprvé maminkou malé dcerky Nikol. Jelikož děláme vše poctivě, dne 20. 5. 2014 se nám narodil syn Marek. Tak jako každá máma říkám: „Mám ty nejúžasnější děti pod sluncem!“ Každým dnem umí něco nového a po dlouhé době zase cítím tu dětskou radost uvnitř. Učím já je a také ony mne. Ale to bych nebyla já, abych i při rodičovské dovolené nepodnikala. Za tuto dobu, kdy jsem se nevěnovala jen dětem, ale i začínajícím podnikatelům a jejich Start-upy, vznikl také skvělý projekt Germanika. A tak není divu, že se každou volnou chvilku snažíme trávit spolu. Nasávám přítomnost nejbližších jako houba, vždyť ten čas tak letí!

Dnes cítím, že je čas jít dál. Dál se rozvíjet a tvořit. Zúročit své zkušenosti s podnikáním a hlavně je předat díky zpětné vazbě. Předat Vám, kteří nevíte kudy kam a ušetřit Vám třeba právě těch 11let, kdy jsem já povětšinou šla cestou pokusů a omylů nebo stála na místě.

Dnes jsou mými velkými učiteli pan Miloslav Látal - neobyčejný vývojář, který mi osvětlil spoustu nových dovedností ze světa IT, o podnikatelské znalosti se mi stará David Kirš svým radami a tipy v emailmarketingu a o mou vnitřní pohodu úžasný Mark Dzirasa, o kterém jsem napsala přímo celý článek na mém Blogu.

Tak co, stále váháte kde začít? Nalejte si čistého vína a začněte objektivním pohledem na své činnosti!

"Kritika neexistuje, existuje pouze špatně podaná či přijatá zpětná vazba"

Vaše Petra